map_pointer ul. Modrzejowska 27, 42-500 Będzin | tel.698-44-34-24, 504-733-660, (32)730-04-44

Pomoc psychiatry, psychologa, psychoterapeuty - Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Czeladź

COACHING

- coaching jest krótkoterminową formą pomocy psychologicznej;

- odpowiedzią na potrzeby rozwojowe klienta, które wymagają uruchomienia odpowiednich zasobów pozwalających na zmianę;

- w coachingu klient koncentruje się na użytecznych dla siebie rozwiązaniach, a nie na problemie;

- określa jakich zmian potrzebuje tu i teraz, planuje krok po kroku sposoby do ich osiągnięcia;

- klient do przeszłości wraca jedynie po swoje doświadczenia, z których może czerpać siłę, a nie po to by analizować przyczynę problemu;

- w coachingu klient poznaje swoje mocne strony i zasoby, które wykorzystuje do określenia swoich celów i sposobów do ich osiągnięcia;

- coach jest partnerem dla klienta i dba o przebieg procesu.

Jeśli:

Chcesz zmiany, czujesz, że to w jaki sposób funkcjonujesz, nie daje Ci satysfakcji i poczucia szczęścia. Może jeszcze nie wiesz, o co dokładnie chodzi i w jakim kierunku powinna pójść ta zmiana.

Masz do podjęcia jakąś decyzję, która może mieć wpływ na Twoje dotychczasowe życie. Może to być zmiana pracy lub rezygnacja z dotychczasowego stanowiska. Być może, jest to wybór czy zakończyć jakąś relację, czy też ją ratować. Może marzysz o podróży życia lub po prostu wyjeździe na urlop, ale zawsze coś lub ktoś stoi na przeszkodzie.

Wydaje Ci się, że nie masz pewności siebie i raczej płyniesz z prądem oczekiwań innych osób, a nie realizujesz własnego scenariusza życia.

Masz trudności w relacjach w pracy lub bliskim otoczeniu

Utrata pracy lub rozstanie się z kimś, spowodowały, że trudno stanąć Ci na nogi i iść dalej, a na horyzoncie nie pojawia się jasno określona przyszłość.

W Twoim związku/ małżeństwie „coś nie gra” i potrzebujesz zmiany w tej relacji na bardziej satysfakcjonującą i dającą Ci siłę i oparcie, a na pewno chcesz dalej być z partnerem/partnerką. Może Twój związek przeszedł poważny kryzys i pomimo podjęcia decyzji, że w nim pozostajesz, nie masz pomysłu jak by to mogło dalej wyglądać.

Chcesz popracować nad swoimi atutami i wzmocnić się przez poznanie swoich możliwości.

Dotychczasowe nawyki (np.: spóźnianie się, odkładanie na potem, brak umiejętności delegowania obowiązków, tryb życia i wiele innych), wpływają na brak satysfakcji w Twoim życiu.

Masz przed sobą ważne zadanie do wykonania (wystąpienie publiczne, przeprowadzenie ważnej rozmowy, poprowadzenie spotkania lub warsztatu lub inne) i z trudem zabierasz się do zaplanowania tego lub nie wiesz, jak się przygotować, a co za tym idzie boisz się, że pójdzie coś nie tak”.

Nie widzisz rozwiązania problemu i wydaje Ci się, że jesteś w sytuacji bez wyjścia.

Potrzebujesz równowagi między pracą a życiem
prywatnym.


Tematów do przepracowania na coachingu jest tyle, ilu jest klientów zgłaszających się do coacha.


Nie masz wpływu na to, co było, ale masz wpływ na to co będzie.

W Ośrodku "Kompas" coaching prowadzi: mgr Danuta Jurewicz-Myszor